PYRANTEL VETOS-FARMA – PASTA DLA KONI

Opis

35 g/100 g, pasta doustna dla koni

Zawartość substancji czynnej (-ch) i innych substancji:
Embonian pyrantelu 35 g/100 g

Wskazania lecznicze:
Robaczyce jelitowe u koni wywołane przez wrażliwe na działanie leku formy dojrzałe i rozwojowe pasożytów obłych w obrębie przewodu pokarmowego, takich jak: Parascaris equorum, Strongylus vulgaris, Strongylus equinus, Probstmayria vivipara, Strongylus endentatus, Oxyuris equi. W podwojonej dawce działa również na tasiemca jelitowego Anoplocephala perfoliata.

Przeciwwskazania:
Brak.

Działania niepożądane:
U źrebiąt w 30 minut po zastosowaniu leku mogą wystąpić lekkie kolki. W następstwie silnej inwazji glistą końską (Parascaris equorum) może dojść do zatkania światła jelit cienkich martwymi pasożytami po podaniu leku. Działania niepożądane nasilają środki fosforoorganiczne i dietylokarbaminiany, stosowane często jako środki biobójcze przeciwko ektopasożytom. O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepokojących objawów nie wymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej http://www.urpl.gov.pl (Pion Produktów Leczniczych Weterynaryjnych).

Docelowe gatunki zwierząt:
Koń.

Dawkowanie dla każdego gatunku, droga (-i) i sposób podania:
W przeliczeniu na embonian pyrantelu jednorazowo przeciw nicieniom podawać 19 mg/kg mc., w przypadku inwazji tasiemca Anoplocephala perfoliata podać dwukrotnie większą dawkę – 38 mg/kg mc. Produkt podawać doustnie, na nasadę języka. Tubostrzykawkę wprowadzić w okolicę kąta pyska, kierując jej końcówkę ku tyłowi i podać odmierzoną część pasty. Odchylenie głowy konia do góry sprzyja połknięciu pasty. Pełna zawartość tubostrzykawki wystarcza do odrobaczenia konia o masie 550 kg.

Zalecenia dla prawidłowego podania:
Brak.

Okres karencji:
Nie stosować u koni, których tkanki są przeznaczone do spożycia przez ludzi.

Szczególne środki ostrożnośći podczas przechowywania:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Chronić przed światłem. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie używać po upływie terminu ważności podanego na etykiecie.

Inne informacje:
Dostępne opakowania: Dozownik (tubostrzykawka) z PE, zawierający 50 ml (30 g produktu), pakowany w tekturowe pudełko.

Kategoria: Tag: Print

©2024  Vetos-Farma sp. z o.o.  |  Wsparcie: WebOptimo

Więcej informacji

Jeśli szukają Państwo dodatkowych informacji na temat produktów Vetos-Farma prosimy o kontakt za pomocą poniższego formularza.

Wysyłanie
PRODUKTY VETOS-FARMA (Vetos-Farma Products)

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?