FENBENAT PLUS

Opis

500 mg + 50 mg  tabletki dla psów

Zawartość substancji czynnych i innych substancji:

1 tabletka zawiera: Substancje czynne: Fenbendazol 500 mg, Prazykwantel 50 mg.

Wskazania lecznicze: Leczenie mieszanych inwazji pasożytów u psów wywołanych przez nicienie: Toxocara canis, Toxascaris leonine, Trichuris vulpis, Ancylostoma caninum, Uncinaria stenocephala;

tasiemce: Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Multiceps multiceps, Mesocestoides spp.

Przeciwwskazania: Nie stosować w okresie ciąży. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Dawkowanie dla każdego gatunku, droga i sposób podania: Zalecana dawka na kg masy ciała wynosi 5 mg prazykwantelu i 50 mg fenbendazolu. Jedna tabletka zawiera dawkę substancji czynnych przypadającą na 10 kg mc. Masa ciała zwierzęcia powinna być określona najdokładniej jak to możliwe. Zwierzęta o masie ciała niższej niż 5 kg należy odrobaczać w oparciu o inny dostępny produkt leczniczy weterynaryjny.

Produkt można podawać bezpośrednio do jamy ustnej lub wymieszany z karmą. Nie wymagana jest dieta przed podaniem leku. Fenbenat Plus podaje się w wymienionej wyżej dawce przez trzy kolejne dni. W przypadku silnej inwazji, objawiającej się biegunką, wymiotami, obecnością pasożytów w  kale i  wymiocinach, pogorszeniem wyglądu sierści, leczenie należy powtórzyć po  14 dniach.

Kategoria: Tag: Print

©2024  Vetos-Farma sp. z o.o.  |  Wsparcie: WebOptimo

Więcej informacji

Jeśli szukają Państwo dodatkowych informacji na temat produktów Vetos-Farma prosimy o kontakt za pomocą poniższego formularza.

Wysyłanie
PRODUKTY VETOS-FARMA (Vetos-Farma Products)

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?